Čtvrtek, 27 června, 2024
DomůNovinkyAndroid L bude obsahovat zabezpečení Samsung Knox

Android L bude obsahovat zabezpečení Samsung Knox

Společnosti Samsung a Google oznámily, že část technologie Knox bude integrována do příští verze Androidu. Ta tak bude obsahovat řadu nových funkcí pro podnikové uživatele a IT správce, jako například samostatné kontejnery pro správu a zabezpečení podnikových dat.

Současně jim pomůže přizpůsobit se neustále se vyvíjejícím trendům podnikové mobility. Nezávislí dodavatelé softwaru (ISV) a vývojáři tak budou moct rozšířit potenciální cílový trh na širší společenství uživatelů Androidu s minimálním úsilím při implementaci.

Spolupráce obou firem je odpovědí na sílící potřebu odolné a bezpečné mobilní platformy. Podle Samsungu je Knox je v současné době jediným poskytovatelem Androidu, který dodává ochranné a vládou certifikované mobilní zabezpečení, které je v souladu s klíčovými normami vlády USA a Ministerstva obrany (DoD) a s dalšími požadavky na zabezpečení mobilních zařízení.

„Samsung je průkopníkem při prosazování platformy Android na trhu. Ceníme si přínosu pro naše projekty otevřených zdrojů. Společně přinášíme zabezpečení a možnost správy na podnikové úrovni pro všechny výrobce, kteří jsou součástí ekosystému Android,“ řekl Hiroshi Lockheimer, viceprezident pro technologie Google.

317_image

Zdroj: Samsung TZ

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

  1. „je v souladu s klíčovými normami vlády USA a Ministerstva obrany (DoD)“ tak tato věta ve mě opravdu nabývá pocit bezpečí 😀 😀

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře