Pátek, 14 června, 2024
DomůNovinkyNavigace TomTom už podporuje nejlepší smartphony, včetně Samsungu Galaxy S III

Navigace TomTom už podporuje nejlepší smartphony, včetně Samsungu Galaxy S III

Když společnost TomTom vydala na začátku října stejnojmennou aplikaci pro Android, mezi uživateli zavládlo zděšení. Protože první verze ignorovala zařízení s jemnými HD displeji, zklamala většinu potenciálních zájemců. Program nepochopitelně podporoval pouze rozlišení 854 x 480 a 480 × 800 pixelů.

V listopadu pak byla uvedena první aktualizace, ani ta ale kýženou podporu nejnovějších smartphonů nepřinesla, tak se stalo až nyní. Navigaci tedy konečně mohou bez problémů používat i majitelé Galaxy S III, Galaxy Nexusu či HTC One X(+).

Vývojáři pak do nejnovější verze také implementovali ukládání map na SD kartu a zapracovali na jejich vylepšeném stahování, uvádí se v seznamu změn na Google Play.

Novinky v nové verzi:

  • Vyšší kompatibilita zařízení: aplikace je nyní optimalizována pro nejnovější smartphony, např. Samsung Galaxy S3, HTC One X, LG Optimus G a další smartphony s rozlišením obrazovky mezi 800 x 480 pixely a 1 280 x 800 pixely.
  • Ukládání mapy na kartu SD: aplikace nyní ve výchozím nastavení stahuje a ukládá mapy na kartu SD (pokud je k dispozici).
  • Spolehlivější stahování map: mechanismus pro stahování mapy byl vylepšen. Příští aktualizace mapy bude vydána v prosinci.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře