Středa, 15 května, 2024
DomůNovinkyNaštvaní ptáci letí z vrcholu dolů. Rovio bude propouštět

Naštvaní ptáci letí z vrcholu dolů. Rovio bude propouštět

Finská společnost Rovio, autoři celosvětově populární hry Angry Birds, propustí 130 zaměstnanců. Důvodem jsou klesající tržby.

Šéf Rovia Mikael Hed uvedl, že propuštěno bude asi 16 procent zaměstnanců firmy. „Zjednodušíme svou organizaci okolo tří klíčových byznysů s největším potenciálem růstu: her, médií a spotřebitelských produktů,“ dodal.

V posledním fiskálním roce se zisk Rovia propadl o více než polovinu (ze 77 milionů před rokem na 37 milionů letos). Počet zaměstnanců však v tom samém období vzrostl o 300 lidí na 800 pracovníků. Vedení musí začít situaci řešit a propouštění je první krok k tomu, aby se situace stabilizovala.

Rovio je tvůrce populární hry Angry Birds, ve které hráč vystřeluje z praku opeřence a likviduje nepřátele, které reprezentují zelení vepři. Po několika dílech bylo jasné, že nezůstane jen u mobilních her. Angry Birds je tak dnes vysoce ceněná globální značka, která generuje obrovské sumy peněz.

Podle slavné hry vznikl finský televizní seriál Angry Birds Toons. Velký potenciál v sobě pro Rovio skrývá také prodej reklamních předmětů, jako jsou trička, hrníčky, plyšové hračky a podobně.

Angry-Birds-2

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře