Nabídnou nové Pixely 4 bezdotykové ovládání i v ČR a na Slovensku?


Nabídnou nové Pixely 4 bezdotykové ovládání i v ČR a na Slovensku?

Nové Pixely 4 mimo skvělého fotoaparátu přinesou i mnoho zajímavých funkcí jako technologii MotionSense, která prostřednictvím radaru a speciálních senzorů dokáže vyhodnocovat bezdotyková gesta a použít je k ovládání smarpthonu. Pomocí gest bez nutnosti dotknout se obrazovky bude např. možné odmítnout hovor, odsunout budík nebo přepínat v hudbě.

Výbornou zprávou je, že funkce, kterou nedisponují žádné jiné smartphony, bude nejspíše zpřístupněna i uživatelům v České republice a na Slovensku. Vyplývá to ze zprávy serveru XDA Developers, jehož redaktoři tuto informaci objevili v předprodukční verzi APK funkce MotionSense. Protože integrovaný radar pracuje na frekvenci 60 GHz, vyžadují nové Pixely certifikaci u regulačních orgánů pro vysokofrekvenční vysílání v zemích, kde se budou prodávat. Funkce tedy nebude fungovat všude automaticky.

Není bez zajímavosti, že v seznamu, který celkem obsahuje 53 zemí, se objevují i ČR a Slovensko, kde se Pixely oficiálně neprodávají. Ve výpisu je v podstatě zahrnuta velká část Evropy. Vše podstatné včetně finálního seznamu zemi s podporou MotionSense dozvíme už zanedlouho. Tisková konference společnosti Google je naplánována na 15. října.

Zdroj

The following two tabs change content below.

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.Comments are closed.Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.