Středa, 8 května, 2024
DomůNovinkyNabídne Samsung Galaxy Note 7 hybridní slot pro UFS karty?

Nabídne Samsung Galaxy Note 7 hybridní slot pro UFS karty?

Je tomu teprve týden, co Samsung představil nový typ paměťových karet standardu UFS, které se oproti svým microSD protějškům mohou pochlubit značně lepšími vlastnostmi, zejména pak rychlostí sekvenčního čtení a zápisu, což jsou pro paměťové moduly zásadní parametry.

Nové UFS karty na první pohled podobají kartám typu microSD, ovšem pohled na zadní stranu odhalí zcela jiné rozložení pinů. O vzájemné kompatibilitě tak nemůže být řeč. Dle informací serveru Droid Life proto Samsung pracuje na hybridním slotu podporujícím jako nové UFS, tak i současné microSD karty.

Korejský výrobce měl už údajně také kontaktovat ostatní firmy, aby jeho řešení integrovaly do nadcházející generace svých mobilních telefonů a tabletů. Není přitom vyloučeno, že novým speciálním slotem bude vybaven už phablet Galaxy Note 7, který si premiéru odbude 2. srpna.

Zdroj: Droid-Life

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře