Středa, 17 dubna, 2024
DomůNovinkyNa Vánoce lidi nejčastěji věnovali iPhone, Samsung byl na druhém místě

Na Vánoce lidi nejčastěji věnovali iPhone, Samsung byl na druhém místě

Na internetu se objevil průzkum společnosti Flurry (Yahoo), který byl zaměření na rozložení technologických Vánočních dárků. Z průzkumu vyplynulo, že mezi 19. a 25. prosincem byla téměř polovina nově aktivovaných zařízení jablečného původu.

Společnost Apple pod stromečkem byla zastoupena přesně 49,1%, přičemž její největší rival Samsung si pro sebe uzmul pouze 19,8%. Třetí místo žebříčku obsadila společnost Nokia s 2% podílem, za ní se potom usadilo LG s 1,7% podílem a na páté místo dosáhla Xiaomi s 1,5% podílem.

Průzkum poukázal také na trend zvětšujících se zařízení. Tabletophony v roce 2015 byly zastoupeny až 27% podílem, zatímco v roce 2014 to bylo pouze 13% a v roce 2013 zanedbatelná 4%. Tyto tendence se přitom promítly i do prodejů zařízení od Applu – větší verze „Plus“ byly pod stromečkem nejvíce zastoupené. V průběhu celého roku pak větší verze iPhonů shrábla 12% podíl, zatímco phablety s Androidem dosáhly až 50% podílu.

Průzkum byl proveden na vzorku 780 000 zařízení, je tedy poměrně přesný.

flurry-3 flurry-4 flurry-6 flurry-statistika

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře