Sobota, 15 června, 2024
DomůNovinkyNa trh přichází nová sociální síť Minds, podporují ji i Anonymous

Na trh přichází nová sociální síť Minds, podporují ji i Anonymous

Před několika hodinami byla oficiálně spuštěná sociální síť Minds. Tato síť se zaměřuje na ochranu soukromí, bezpečnost a transparentnost při uveřejňování příspěvků, což jsou podle jejích představitelů vlastnosti, které současným sociálním sítím chybí. 

Prostředí Minds se od prostředí ostatních sociální sítí příliš nemění. Uživatelé si mezi sebou mohou posílat zprávy a chatovat, nebo uveřejňovat příspěvky na časovou osu, které pak ostatní mohou komentovat nebo je sdílet na svém profilu.

Největším rozdílem je, že provozovatelé služby nechtějí vydělávat sběrem dat, a že všechny zprávy jsou šifrované, takže k nim kromě vás má přístup už jenom samotný příjemce. Díky tomu nemůžou být konverzace zneužité žádnou společností (cílená reklama), ani vládou, což je v dnešní době naprosto nedocenitelné.

Celý projekt je open-source, to znamená, že se na jeho vývoji může podílet každý zapálený zájemce.

Vzhledem k naprostému bezpečí služby Mins podporuje také hackerská skupina Anonymous. Minds je vedle počítačů dostupná také pro telefony a tablety s Androidem a iOS.

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Minds/“/]

[appbox googleplay com.minds.mobile]

[appbox appstore 961771928]

 

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

1 komentář

  1. Nápad dobrý, ale mainstream nepotrebuje bezpečie, potrebuje super jednoduchý prístup a prostredie, aby sa mohol s čo najviac ľuďmi podeliť o to, čo mal dobré na obed aj s fotkou 🙂 Navyše začiatky to bude mať ťažké, kto si urobí účet niekde, ak všetci jeho známi sú na FB. A ľudia dbajúci o bezpečnosť a súkromie zase nepotrebujú žiadnu sociálnu sieť a komunikujú inak. Nehovoriac o tom, že v rámci boja proti kriminalite a „terorizmu“ na to bude aj tak smerovaný obrovský tlak vlád a zrejme dôjde k nejakému kompromisu.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře