Středa, 8 května, 2024
DomůNovinkyNa telefonech HTC bude možné hrát hry z PSX

Na telefonech HTC bude možné hrát hry z PSX

Mobilní telefony HTC budou již brzy podporovat hry z oblíbené konzole PlayStation první generace (často označované také jako PSX). Telefony HTC obdrží certifikát, pomocí kterého bude možné hry z PlayStationu spouštět oficiálně bez jakéhokoliv emulátoru.

HTC tak bude druhým výrobcem mobilních telefonů, který bude oficiálně podporovat PSX hry. Doposud bylo tyto hry možné spustit pouze na herních telefonech od Sony Ericssonu (nyní již Sony).

Možnost zahrát si na telefonech HTC hry z konzole PlayStation mají majitelé díky nové smlouvě se Sony, na základě které bude již brzy možné spouštět tyto hry na vybraných modelech HTC bez emulátoru. Tyto hry však budou muset být částečně upraveny(úpravy se týkají především jejich ovládání), aby bylo možné hrát zcela pohodlně.

S PSX hrami to zkoušel již zmíněný Sony Ericsson, který prodával speciální model Xperia Play. Tento telefon byl k hraní her přímo přizpůsoben, nicméně ani to mu nepomohlo k většímu zájmu u zákazníků. HTC tedy doufá, že v jeho případě bude situace jiná a že certifikát pro PSX hry mu pomůže lépe konkurovat společnostem jako jsou Samsung a Apple.

Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře