Pondělí, 10 června, 2024
DomůNovinkyNa smajlík "Cítím se tlustý/á" si stěžovalo hodně lidí, Facebook ho odstranil

Na smajlík „Cítím se tlustý/á“ si stěžovalo hodně lidí, Facebook ho odstranil

Facebook nabízí spoustu smajlíků, jejichž prostřednictvím mohou uživatelé vyjádřit svou aktuální náladu. Do včerejšího večera jsme mezi nimi našli také smajlíka „Cítím se tlustý/á“. Tento smajlík se však nelíbil komunitě a tak ho Facebook stáhl. 

Online petici proti zmiňovanému smajlíku, který měl typickou žlutou hlavu a dvě brady, podepsalo více jak 16 tisíc uživatelů Facebooku. Lidem, kteří pod peticí byli podepsaní, se konkrétně nelíbilo, že „být tlustý“ není emoce, a proto by největší sociální síť na světě neměla tloušťku tímto způsobem prezentovat. Vedle online petice se na internetu objevily i fotografie jednotlivých protestujících s nápisy: „Tlustý není emoce“.

Smajlík „Cítím se tlustý/á“ ze sociální sítě zmizel včera během večera. Facebook se všem, kterých se smajlík nějakým způsobem dotkl, veřejně omluvil a k tomu dodal, že se chystá i nadále pilně naslouchat komunitě.

facebook-smajlik-tlusty2

facebook-smajlik-tlusty

Zdroj: The Verge

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

4 KOMENTÁŘE

  1. Moje přítelkyně se mě furt ptá jestli není tlustá, že se cítí jak velryba ačkoliv má 60 kilo… Ale chtělo by to vyřešit no, barva šatů už není in.

  2. Kto nútil tých ľudí, čo spisovali petíciu, toho smajla používať? Ak ho niekto použil, tak sa tak cítil. Teraz, ak sa tak bude cítiť, nebude mať k dispozícii smajla a tím, čo ho nepoužívali zostane k dispozícii rovnaký počet smajlov. Hovadina, rovnaká, ako rasistické smajle (v rôznych farbách pleti).

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře