Pondělí, 13 května, 2024
DomůNovinkyNa český trh vstupují pěkné hodinky TicWatch s Wear OS

Na český trh vstupují pěkné hodinky TicWatch s Wear OS

Na českém trhu se začínají prodávat chytré hodinky značky TicWatch, které běží na platformě Wear OS a tudíž je lze pohodlně ovládat i virtuálním asistentem. Mezi jejich další přednosti patří dlouhá výdrž na baterii a povedený design, který ocenila porota Red Dot Awards.

V nabídce tuzemských obchodů jsou čtyři modely značky TicWatch. Nejvyšším modelem jsou TicWatch Pro s prémiovým designem, které jsou osazeny vícevrstvým displejem, díky čemuž na jedno nabití vydrží běžet 2 až 30 dní dle intenzity využívání. Kromě dvou displejů (vrchní LCD ukazuje všechny základní údaje za jakýchkoliv okolností, druhý displej je typu AMOLED) jsou k dispozici dva různé režimy, z nichž jeden je více zaměřený na výdrž baterie, druhý pak na výkon.

V základním režimu jsou hodinky zaměřeny především na fitness funkce. V chytrém režimu pak zařízení běží na zmíněném systému Wear OS od Googlu a výdrž baterie se v tomto případě uvádí v rozmezí dvou až pěti dní. TicWatch Pro jsou odolné vůči prachu a vodě dle standardu IP68. Do obchodů se dodávají s pásky z pravé italské kůže, která je z vnitřní strany doplněna silikonovou vrstvou šetrnou k pokožce. Podporují též NFC, takže po spuštění podpory ČR ze strany Google budou připraveny pro mobilní platby.

Také „mainstreamový“ model TicWatch C2 s unisex designem pro každou příležitost, běží na Wear OS by Google a kromě toho se může chlubit oceněními Red Dot Design Award 2019 a iF Design Award 2019. Pásek hodinek je opět vyroben z kůže, pouzdro pak z nerezové oceli. Uživatelé opět ocení až dvoudenní výdrž baterie i odolnost dle IP68. Dále disponují integrovaným GPS modulem, podporu NFC a 24hodinovým sledováním zdravotního stavu a fitness kondice.

Třetí v pořadí jsou sportovně laděné TicWatch E2, které jsou určeny pro veškeré fitness aktivity včetně plavání a také si letos odnesly cenu Red Dot za design. Hodinky jsou voděodolné do pěti atmosfér, což znamená, že se s nimi můžete potápět až do padesátimetrové hloubky. Běží na platformě Wear OS navíc obsahují i aplikaci TicWatch, která díky umělé inteligenci dokáže automaticky rozpoznat právě prováděnou sportovní aktivitu a přizpůsobit jí proaktivní sportovní režimy.

A nakonec jsou zde ryze outdoorové a odolné hodinky TicWatch S2 zaměřené na funkčnost a výdrž, u kterých už snad designové ocenění Red Dot Award 2019 nemusíme ani zmiňovat. Hodinky v černém provedení se chlubí úrovní odolnosti podle standardu americké armády – jsou vyrobeny tak, aby byly schopny přežít extrémní teplotní výkyvy, nárazy, prach i vodu. Opět tu máme integrovaný GPS modul, proaktivní sportovní režimy, platformu Wear OS a stejně jako u modelu E2 i voděodolnost do úrovně pěti atmosfér.

Ceny jednotlivých modelů:

TicWatch Pro (7 990 Kč)
TicWatch E2 (4 990 Kč)
TicWatch C2 (5 490 Kč)
TicWatch S2 (4 990 Kč)

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře