Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyNa český trh míří Leagoo, další čínský výrobce s levnými telefony

Na český trh míří Leagoo, další čínský výrobce s levnými telefony

Poslední roky zažíváme doslova invazi čínských výrobců elektroniky, malých i velkých, do evropských obchodů, včetně těch českých. Posledním takovým je firma Leagoo, která chce nabídnout to, co všichni ostatní: elegantní telefony s velkým displejem v tenkém těle a perfektním zpracováním, to vše za velmi hezké ceny.

Výrobce se chlubí i čistým Androidem bez předinstalovaných aplikací a různých grafických nadstaveb (avšak web a obrázky říkají, že používá Leagoo UI), které telefon jen zpomalují. V České republice jim servis bude zajišťovat společnost Dynamic Mobile, která se stará například i o značku Zopo. Samotné Leagoo je poměrně nové, vzniklo teprve v roce 2014, avšak ihned si v Číně našlo řadu fanoušků.

V portfoliu společnosti je zatím 9 modelů, z nichž 5 je dostupných v České republice. Ceny jsou do 5 tisíc korun. Za tuto cenu nabídnou IPS displej od 4 do 5 palců, případně kovové zpracování nebo velkou baterii, která může fungovat i jako powerbanka.

Pokud vypíchnu tři nejzajímavější modely, tak první je model Leagoo Lead 1i. Tento telefon disponuje 5,5palcovým IPS displejem s rozlišením 1280 × 720 pixelů, tělem tenkým pouhých 6,9mm a elegantním vzhledem s kovovými rámečky. Jeho váha je 160 gramů, baterie má kapacitu 2500 mAh. Cena? 3 990 Kč.

Leagoo Lead 1i-3 Leagoo Lead 1i-2 Leagoo Lead 1i-1

Pokud chcete něco menšího a hezčího, je zde Leagoo Lead 2. Ten má 5palcový IPS displej s rozlišením sníženým na 960 × 540 obrazových bodů, stejně tak baterie se snížila na 2200 mAh a váha na 135 gramů. Cena tohoto modelu je 3 690 Kč.

Leagoo Lead 2-2 Leagoo Lead 2-1

Nakonec zde máme Leagoo Lead 7, který se svou 4500mAh baterií může fungovat i jako powerbanka. Parametry jsou podobné jako u Lead 1i, až na již zmíněnou baterii a tloušťku, která narostla na 8,9 mm. Cena? 4 350 Kč.

Leagoo Lead 7

Všechny telefony navíc nabízí 13megapixelový fotosnímač od Sony, 1 GB operační paměti, 8GB úložiště, podporu pro micro-SD karty a pohání jej stejný, čtyřjádrový procesor MediaTek MTK6582 s frekvencí 1,3 GHz. Telefony podporují jen 3G, jedná se o Dual-SIM varianty a základní verze Androidu je 4.4 KitKat.

Ondřej Košťál
Ondřej Košťálhttp://svetaplikaci.tyden.cz/author/koky/
Dlouholetý redaktor sesterského magazínu PCTuning.cz. Baví ho focení, zajímá se o nejnovější technologie a rád o nich píše. Současně pracuje jako ajťák v jedné státní organizaci. Vlastní zařízení s Androidem, ale nepohrdne ani iOS nebo Windows (Phone).
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře