Úterý, 11 června, 2024
DomůNovinkyNa českém trhu se začalo prodávat levné Lenovo A1000. Jaká je cena?

Na českém trhu se začalo prodávat levné Lenovo A1000. Jaká je cena?

Lenovo rozšířilo své portfolio o další novinku spadající do kategorie cenově dostupných smartphonů řady A. Model A1000 je kompaktní čtyřpalcový kousek pro nenáročné uživatele, které láká zejména na podporu dvou SIM karet a nízkou cenu.

Pod černým nebo bílým šasi telefonu Lenovo A1000 se skrývá čtyřjádrový procesor s frekvencí 1,3 GHz, který poskytuje dostatek výkonu pro všechny funkce operačního systému Android 5.0 Lollipop. Kapacita operační paměti je 1 GB, uživatelská pak 8 GB a lze ji snadno rozšířit pomocí microSD karty až o dalších 32 GB. Displej má úhlopříčku čtyři palce a na dnešní dobu nabízí nepříliš působivé rozlišení 800 × 480 pixelů (WVGA). O přísun energie se stará 2000mAh baterie.

Podpora dualSIM usnadní oddělení povinností od zábavy a ušetří čas strávený na přepínání mezi dvěma různými zařízeními. Na internetu, ke kterému se dá připojit přes WiFi nebo 3G, mohou uživatelé sdílet fotografie a videa pořízená 5Mpx fotoaparátem. V telefonu jsou předinstalované aplikace usnadňující přístup na Facebook, Skype nebo Twitter.

Nové Lenovo je dále vybaveno sadou předinstalovaných aplikací DOit. Aplikace SHAREit společně s integrovanou funkcí CLONEit umožní rychle bezdrátově sdílet fotky, videa a jiné soubory mezi smartphonem a jinými zařízením bez nutnosti využití přenosu dat nebo připojení WiFi. Další užitečnou aplikací je SYNCit pro zálohování a obnovení kontaktů, zpráv SMS a protokolů volání.

Na tuzemském trhu se Lenovo A1000 začíná prodávat za cenu od 2 499 Kč včetně DPH.

Lenovo_A1000_Black_03 Lenovo_A1000_Black_01 Lenovo_A1000_Black_02

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře