Sobota, 8 června, 2024
DomůNovinkyMWC 2014: Asus ukázal tablet Fonepad 7 LTE a telefony ZenFone a...

MWC 2014: Asus ukázal tablet Fonepad 7 LTE a telefony ZenFone a PadFone

Asus představil na veletrhu Mobile World Congress dva nové modely ze své oblíbené řady Fonepad – Fonepad 7 LTE a Fonepad 7. Firma také ukázala kompletní portfolio svých nejnovějších mobilních produktů, včetně řady smartphonů ZenFone a PadFone mini.

Na veletrhu MWC prezentuje Asus nové členy produktové řady Fonepad. Fonepad 7 LTE (ME372CL) je sedmipalcový tablet s funkcemi telefonu, který nabízí integrovanou LTE konektivitu umožňující rychlé datové přenosy. Fonepad 7 LTE dokáže bez problémů streamovat video a hudbu a rovněž rychle procházet webové stránky. K lepšímu požitku z přehrávání filmů a hraní her přispívá kromě HD IPS (in-plane switching) displeje také dvojice předních reproduktorů a technologie SonicMaster poskytující bohatý zvuk.

Fonepad 7 LTE pohání procesor Intel Atom Z2560 s frekvencí 1,6 GHz podpořený technologií Hyper-Threading. Procesor je však zároveň energeticky úsporný a umožňuje celodenní používání.

Dalším nově uvedeným modelem řady Fonepad je Fonepad 7 (ME175CG), sedmipalcový tablet s telefonními funkcemi disponující integrovanou 3G konektivitou. Fonepad 7 je vybaven HD IPS displejem. O výkon a plynulou odezvu systému se v tomto případě stará procesor Intel Atom Z2520 s taktem 1,2 GHz.

Asus také ukázal tři nedávno představené chytré telefony ZenFone, které se liší úhlopříčkami displeje od čtyř do šesti palců. Všechny modely ZenFone jsou vybaveny displeji se sklem Gorilla Glass 3, které garantují odolnost a ochranu před poškrábáním.

Model ZenFone 4 disponuje čtyřpalcovým displejem a podporou paměťových karet microSD s kapacitou až 64 GB, což zajišťuje dostatek prostoru pro ukládání fotografií, videí, aplikací a dalších souborů. Pomocí vyměnitelných zadních krytů dostupných v černé, bílé, červené, modré a žluté barvě mohou uživatelé snadno dodat telefonu osobitý styl.

ZenFone 5 zaujme prostorným pětipalcvovým IPS HD displejem a také provedením, které dosahuje v nejtenčím místě pouhých 5,5 mm. Telefon lze navíc pohodlně ovládat i prsty v rukavicích. ZenFone 5 se bude prodávat v černé, bílé, červené, zlaté a fialové barvě.

ZenFone 6 je také vybaven HD IPS displejem, který dosahuje úhlopříčky šest palců a umožňuje proto konzumovat velké množství obsahu na jedné obrazovce. Obsahuje třináctimegapixelový fotoaparát umožňující pořizovat ostré fotografie ve vysokém rozlišení. Vše doplňuje technologie SonicMaster přinášející působivý zvuk. ZenFone 6 se dostane na trh v černé, bílé, červené a zlaté barvě.

Všechny ZenFony obsahují fotografickou technologii PixelMaster, která usnadňuje uživatelům pořizování fotografií a videí. Modely ZenFone 5 a ZenFone 6 navíc disponují funkcí technologie PixelMaster s názvem Low-light Mode, která výrazně zlepšuje výkon fotoaparátu ve špatných světelných podmínkách. Sloučením sousedních pixelů zvyšuje fotoaparát světelnou citlivost až o 400 % a kontrast až o 200 %. Výsledkem jsou ostré a jasné snímky bez potřeby použití blesku i při nízkém osvětlení.

PadFone mini tvoří čtyřpalcový smartphone, který lze snadno zasunout do sedmipalcového tabletu. Díky tomu mohou uživatelé zvětšit zobrazovací plochu a současně nabíjet svůj telefon. Zásluhou výkonného procesoru Intel Atom Z2560 s technologií Intel Hyper-Threading, vnitřního úložiště 8 GB a podpory karet microSD s kapacitou až 64 GB má PadFone mini vše potřebné pro práci s aplikacemi určenými pro telefon i tablet. Podpora dvou SIM karet rozšiřuje možnosti konektivity a umožňuje uživatelům používat dvě telefonní čísla nebo samostatný datový a telefonní tarif.

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/mwc2014asus/“/]

Zdroj: TZ

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře