Sobota, 29 června, 2024
DomůNovinkyMWC 2013: Výkon superprocesoru nVidia Tegra 4 demonstrován v arkádě Zombie Driver

MWC 2013: Výkon superprocesoru nVidia Tegra 4 demonstrován v arkádě Zombie Driver

Ve Španělsku pokračuje i dnešním dnem ostře sledovaný veletrh Mobile World Congress. Společnost nVidia se rozhodla znovu upozornit na schopnosti svého nového čipsetu Tegra 4. Jeho výkon porovnává s konkurencí v akčně-závodním titulu Zombie Driver.

Verze optimalizovaná pro čipovou sadu kalifornského výrobce obsahuje navíc textury ve vysokém rozlišení a dynamické stíny a světlo v reálném čase. Na první pohled působí vše i mnohem barevněji.

Tegra 4 obsahuje čtyřjádrový procesor postavený na moderní mikroarchitektuře ARM Cortex-A15. Grafická karta GeForce (Graphics Processing Unit) se potom chlubí neuvěřitelným počtem 72 jader.

Momentálně se jedná o nejvýkonnější čipset na trhu, který deklasuje konkurenci rozdílem třídy. Prvních mobilních zařízení postavených na nové Tegře se ale dočkáme až koncem druhého čtvrtletí.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře