Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyMWC 2013: Samsung představil tablet Galaxy Note 8.0, který umí i telefonovat

MWC 2013: Samsung představil tablet Galaxy Note 8.0, který umí i telefonovat

Na veletrhu Mobile World Congress byl spatřen a vyfotografován nový tablet společnosti Samsung Electronics. Novinka Galaxy Tab 8.0 není jen obyčejným tabletem. Nabízí totiž i možnost telefonovat. Pod jeho displejem se pak nachází jedno hardwarové tlačítko Home a po stranách dvě senzorová tlačítka Menu a Zpět.

Tablet je vybaven displejem s úhlopříčkou osm palců s rozlišením 1280 × 800 obrazových bodů: jemnost dosahuje 189 bodů na palec, což je více než nabízí iPad mini.

Samsung použil svou čipovou sadu Exynos 4 s frekvencí 1,6 GHz, na kterou jsou připojené 2 GB operační paměti. Dostupné mají být verze s 16GB a 32GB pamětí. Obě navíc půjdou rozšířit pomocí microSD slotu o dalších 64 GB.

O výdrž tabletu se postará baterie s kapacitou 4 600 mAh. Pro fotografování je připraven pětimegapixelový fotoaparát. Na pravě hraně je integrován infračervený port.

Galaxy Tab 8.0 poběží na operačním systému Android 4.1.2 Jelly Bean. Samozřejmostí je i několik přeinstalovaných aplikací, které půjde ovládat dotykovým perem S-Pen.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře