Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkyMWC 2013: Huawei představil Ascend P2 s podporou ultrarychlého LTE

MWC 2013: Huawei představil Ascend P2 s podporou ultrarychlého LTE

Pokud se právě nacházíte v Barceloně na veletrhu Mobile World Congress, můžete si prohlédnout na stánku firmy Huawei i nově představený model Ascend P2. Ten, na rozdíl od svého předchůdce, podporuje superrychlé sítě čtvrté generace LTE. Elegantní design zůstal zachován.

Novinka od společnosti Huawei navazuje na starší model Ascend P1, který se začal prodávat během minulého roku. Její rozměry jsou 136,2 × 66,7 × 8,4 milimetru. Hmotnost je výborných 122 gramů.

Ascend P2 používá čtyřjádrový procesor K3V2 s taktem 1,5 GHz, 1 GB RAM a vestavěnou uživatelskou paměť v kapacitě 16 GB. Displej má úhlopříčku 4,7 palce a HD rozlišení 1280 × 720 obrazových bodů. Výrobce jako by ignoroval nastupující trend smartphonů s Full HD rozlišením. Zdá záměrně, tak to však nevíme.

Obrazovku kryje odolné sklíčko Gorilla Glass od Corningu. Mobil by mělo být možné ovládat i v rukavicích, podobně jako Lumii 920.

Dalším lákadlem je pak i baterie s kapacitou 2 420 mAh a podpora superrychlého LTE s rychlostí přenosů až 150 Mbit/s. Otazník visí nad kvalitou použitého třináctipixelového fotoaparátu, který zvládne nahrávat video v režimu 1080p.

Jeho ovládání usnadňuje mechanická spoušť umístěná z boku telefonu. Všechno běží pod operačním systémem Android 4.1 Jelly Bean.

Novinka Huawei se do prodeje dostane v bílém a černém provedení v první polovině letošního roku za cenu odpovídající zhruba 10 000 Kč s DPH.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře