Úterý, 14 května, 2024
DomůNovinkyMWC 2013: Alcatel se blýskl špičkovým Androidem One Touch Idol X s...

MWC 2013: Alcatel se blýskl špičkovým Androidem One Touch Idol X s Full HD displejem

Alcatel není zrovna výrobce, kterého bychom si spojovali s těmi nejlepšími a nejvýkonnějšími smartphony na trhu. Že se to brzy změní ale ukázal veletrh MWC 2013, kde došlo k představení prvního modelu s Firefoxem a nové vlajkové lodi One Touch Idol X, která disponuje zajímavými parametry.

Jde o pětipalcový smartphone s Full HD displejem s rozlišením 1920 × 1080 obrazových bodů, který je roztažený takřka k okrajům a čtyřjádrovým procesorem. Android 4.1 Jelly Bean je prakticky ponechaný ve výchozím stavu: odlišuje se pouze jinými ikonkami a některými předinstalovanými aplikacemi od výrobce.

Telefon bude nabízený v několika barevných provedení. Z obrázku je patrné, že se minimálně dočkáme modré, žluté a červené verze. Dostupná pak bude jak varianta pro jednu, tak i pro dvě SIM karty.

Alcatel svůj nejlépe vybavený model osadil čtyřjádrovým procesorem s taktem 1,2 GHz, 16GB uživatelskou pamětí, třináctimegapixelovým fotoaparátem a baterií v kapacitě 2000 mAh. Samozřejmostí je přítomnost slotu pro rozšířující microSD karty. Pozoruhodná je také tloušťka mobilu, která dosahuje pouhých 7 milimetrů.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře