Čtvrtek, 9 května, 2024
DomůNovinkyMůže za to nVidia, že smartphony HTC One X a One X+...

Může za to nVidia, že smartphony HTC One X a One X+ nedostanou Android KitKat, tvrdí vývojář

Před nedávnem jsme vás informovali, že smartphony One X a One X+ nemohou počítat s aktualizací na Android KitKat, ačkoli oba s rezervou splňují minimální požadavky na nový systém.

Nyní vyplulo na povrch, že na vině není HTC, nýbrž nVidia a její neochota připravit nové ovladače pro čipset Tegra 3, který oba telefony používají.

Na Twitteru tuto informaci zveřejnil vývojář Shen Ye.

nVidia je známá tím, že ukončuje podporu svých mobilních čipových sad dříve než by musela. Tegru 2 podporovala pouze rok, poté tento čipset navždy odepsala, což pro řadu výrobců znamenalo problém, upozorňuje na praktiky kalifornského výrobce zahraniční server androidbeat.com.

nVZdroj: AndroidBeat

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

5 KOMENTÁŘE

    • V tom tabletu je použita jiná revize ( T30L), kdežto ve smartphonech HTC najdete AP33 (One X) a AP37 (One X+).

  1. Příjde mi to jako výmluva. Minimálně můj Nexus 7 s tegrou běží na nejnovějším kitkatu. Celkově mi příjde že HTC na podporu telefonů zvysoka kašle. Vydat telefon, slíbit aktualizace aby udělali rozruch ale po pár měsících skutek utek.

  2. Jestli tedy HTC opravdu chce? Můžou vydat prohlášení že jediný problém s podporou svích zařízení je Nvidia a její neochota spolupráce. Už bych potom s touto firmou nadále nepočítal a upřímně, myslím ze Nvidia by nerada přišla o odběratele kvuli takove banalitě.

  3. A za to,že se vykašlali na aktualizaci pro HTC One S může taky nVidia? Jsou to jen ubohé výmluvy. Od nich si už telefon znovu nekoupím.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře