Sobota, 20 dubna, 2024
DomůNovinkyMuž se chystá prožít život někoho jiného, pomůže mu v tom virtuální...

Muž se chystá prožít život někoho jiného, pomůže mu v tom virtuální realita

Asi každého člověka alespoň jednou v životě napadlo, jaké by to asi bylo, kdyby mohl prožít život někoho jiného. Zatímco však u normálních lidí zůstává odpověď na tyto otázky čistě teoretická, Mark Farid chce na tuto otázku odpovědět po důkladném experimentu.

Základem experimentu by přitom měly být brýle pro virtuální realitu podobnou virtuální realitě od Googlu. Prostřednictvím těchto brýlí se chce Mark ponořit do života jiného muže a to bezvýhradně. To znamená, že se nové realitě přizpůsobí včetně času, kdy se jeho nové JÁ bude chtít najíst, vyspat, napít a vykonávat všechny ostatní aktivity. A ano, během pokusu budou Markovi nejspíše předloženy i zcela intimní činnosti, o něž se Mark se svými diváky bude muset také podělit.

Jedinou výjimkou ve 28 dní dlouhém experimentu bude každodenním hodinový rozhovor s psychologem, který bude sledovat Markův psychický stav. Ačkoliv se to totiž nezdá, pokus se změnou identity je velmi nebezpečný. Pomineme-li hrozbu zhoršeného zraku, může takto dlouhá doba prožitá v těle jiného člověka vyústit ve ztrátu identity, sebevědomí, ale i v mnohé další psychické problémy a poruchy.

Tento projekt by měl odpovědět na otázku, zdali se člověk dokáže vzdát své vlastní identity a ztotožnit se s identitou jiného člověka. Jak myslíte, že to dopadne?

mark-farid-seeing-i-live-through-an-avatar-122-body-image-1416268440

mark-farid-seeing-i-live-through-an-avatar-122-body-image-1416268559

Lucie Jiříková
Lucie Jiříková
Redaktorka na volné noze se zájmem o mobilní technologie, videohry, knihy, sport a zdravý životní styl.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře