Středa, 8 května, 2024
DomůNovinkyPohádková hra Monument Valley má konečně verzi pro Android

Pohádková hra Monument Valley má konečně verzi pro Android

Dlouho očekávanou logickou hru Monument Valley si konečně zahrají i majitelé zařízení s Androidem. Vývojáři ze studia ustwo to oznámili na svém Twitteru. Hru, která napříč zahraničními médii posbírala výborné hodnocení,  si můžete pořídit za necelých sto korun.

Více než měsíc trvalo vývojářskému týmu ustwo převedení své oceňované hry Monument Valley na Android.  První verze, dostupná pouze pro zařízení s iOS, vyšla třetího dubna. Kolem hry se velmi rychle vytvořila početná komunita oddaných fanoušků, kteří shodně s herními médii na Monument Valley vyzdvihují velmi pěknou do pohádkova laděnou grafiku a inovativní hratelnost.

V Monument Valley má hráč za úkol provést princeznu Idu desítkou úrovní, které se ale odehrávají ve světě, kde běžná pravidla neplatí. Manipulací s okolím hráč vytváří konstrukce, jejichž existence by ve světě ovládaném konvenčními fyzikálními zákony byla nemožná. Ida během hry prochází přes nekonečná schodiště, zacyklené plošiny a překonává místa, která jakoby vypadla z kreseb M. C. Eschera.

Hru, která je podle časopisu Wired „možná nejhezčí hrou roku 2014″, si můžete zakoupit za necelých sto korun v obchodě Google Play.

[appbox googleplay com.ustwo.monumentvalley]

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Monument Valley/“/]

 Zdroj: Monument Valley, Wikipedia

Ondřej Trhoň
Ondřej Trhoňhttp://www.ondrejtrhon.cz
Přízemní intelektuál, fanoušek The Verge, student žurnalistiky v Praze a nenapravitelný milovník koček.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře