Sobota, 20 dubna, 2024
DomůRecenzeMonster Island HD: postavte se temnému monstru

Monster Island HD: postavte se temnému monstru

Když se malý Willy vydal na misi zachránit svět před zlými monstry, nepochybně se rodičům zdálo, že je všechno v pořádku, protože chlapec hrál a hrál. Později se bohužel ukázalo, že mimo hraní taky vytrvale kupoval, protože dědečkův iPad měl povolené automatické mikrotransakce. Nákup bez hesla je vždycky špatný nápad, zvláště když ho půjčujete potomkům. 

Willy vytankoval za mikrotransakce na téhle hře z účtu v přepočtu sedmdesát tisíc. Když to děda zjistil, tak žádal Apple o vrácení peněz, což Apple prý učinil. Výrobce ale nepochybně tratit nebude, protože lepší promo pro hru si nemohli přát!

Nuže, jaká je tedy hra, kvůli které vám potomek vyluxuje účet? Je dobrá, překvapivě dobrá ? a to nejenom pro malé kluky. Vychází ze staršího Fraggera, americko-vlastenecké granátově- protiteroristické akce, kde vrháte granáty na osoby s fuseklí na palici. Zatímco Fragger trpěl dost zásadní nevyvážeností levelů (nikdy nebylo možné říci, zda další level bude lehký a nebo naopak pekelně těžký), Monster Island vyzrál a je tak akorát. Hra je pastelově dětsky barevná, vaše příšerky jsou rozšafně rozkomíhané a jejich srandovně vypadající granáty jménem Mini dělají všelijaké ksichty.

Granáty jsou různého typu ? některé vybuchnou okamžitě po kontaktu s překážkou, jiné se nejdříve dokutálí, další nevybuchnou vůbec a jiné zase lepí. Granáty vrháte tak, že prstem nastavíte úhel a sílu ? to je všechno. Musíte se to naučit dělat rychle a přesně, skutečně obtížné je právě precizní zasahování jednotlivých částí obrazovky bez chyb, protože často potřebujete něco zničit a nebo posunout, abyste dalšímu granátu otevřeli cestu.

Vašim úkolem je zlikvidovat nepřátelská monstra tak, že buď vybuchnou a nebo vypadnou z obrazovky, přičemž vám hra dává relativně velkou volnost v tom, jak to přesně uděláte. Můžete třeba na příšerku přisliznout několik lepících granátů, až ji jejich váha vytáhne z úkrytu. A nebo nevýbušným granátem potvoru vyrazíte z obrazovky. Jak je libo, jak je libo! Čím méně granátů spotřebujete a vyplýtváte, tím lepší hodnocení. Přestože hra vypadá jednoduše, poměrně rychle její obtížnost stoupá, příšery jsou ukryté ve všelijakých chodbičkách a hnízdech. V mnoha případech musíte s pomocí granátů posunovat a odsunovat desky, překážky a řešit tak puzzle ? a to přesně, nemůžete se vracet o krok zpět.

Pokud hodíte granátem špatně a například posunete desku opačným směrem, může být už level nedohratelný ? takže musíte mít plán a musíte ho bezchybně provést. Věci se ještě zkomplikují tím, že se některé objekty pohybují, potřebujete je použít jako konkrétní cíle v konkrétním časovém okamžiku. A aby to nebylo málo, některé levely začínají tím, že věci už jsou v pohybu a to jenom jednou, pohyb proběhne a už se neopakuje.

Pokud zaváháte, můžete přijít o jediný vhodný okamžik, kdy něco správně zasáhnout! Naštěstí tu je institut nápovědy, i když jenom omezený a za odemčení všech nápověd si pěkně zaplatíte. Řešení levelů taky není katastroficky dlouhé, takže opakování až tak nevadí. Na to, jak dětsky hra vypadá, jsou ale některé levely vážně náročné, vyžadují přemýšlení dopředu, přesné míření, perfektní časování a trpělivost při opakování. Děcko, které se zmocní iPadu, může snadno podlehnout pokušení tak trochu si zacheatovat a nakoupit řešení a odemčení levelů. Rozumím mu, vyřešit hru level po levelu je dost pracná řacha i pro dospělce.

Monster Island je masivní hra. To se nedá popsat jinak ? má pět ostrovů, z nichž každý má 63 levelů. Ty si budete buď pěkně odemykat jeden po druhém ? a nebo si odemknete všechno najednou za deset dolarů. Celá hra se prodává za 3 dolary, což je vzhledem k jejímu rozsahu velmi dobrá cena, navržená je ale tak, že dost pravděpodobně si časem přikoupíte nějakou tu pomoc. Přes různé fyzikální hádanky a různé typy granátů je po čase taky krapet stereotypní. Jako zábavka na cesty do práce je super, ale rozhodně to není typ hry, který byste hráli a dohráli na jedno posezení.

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Monster Island HD/“/]

Hodnocení: 8/10

Verdikt:

Ano, tahle hra je vážně dobrá. Je zábavná a opravdu kolosální. Pokud Willa zastavili ve 26. levelu na posledním ostrově, tak chápu, že musel být pekelně naštvaný!

Co se mi líbilo:

  • Je to opravdu gigantická hra
  • Zábavné, designově jednoduché, vyzrálé!
  • Obtížnost je ve srovnání s Fraggerem vyladěnější

Co se mi nelíbilo:

  • Chvílemi je to dost těžké ? zvlášť tehdy, když musíte jednat přesně, rychle a na jeden pokus
  • Po čase je to poněkud stereotypní

Cena aplikace je 2,99 dolaru. Všechny ostrovy se odemknou za 9,99 dolaru, všechna řešení se ukážou za 14,99 dolaru, 20.000 mincí je za 9,99 dolaru (to není až takový úlet, za co všechno ty prachy Will rozházel?)

  • Hra Monster Island HD se dá stáhnout odsud

Demoverzi najdete zde  ? (jmenuje se Monster Island Begins, ale je to fakt demo skládající se z prvního ostrova zdarma)

Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře