Sobota, 20 dubna, 2024
DomůNovinkyMohlo by vás zajímat: O2 přináší superrychlý LTE internet do Ostravy

Mohlo by vás zajímat: O2 přináší superrychlý LTE internet do Ostravy

Již zítra spustí O2 vysokorychlostní internet v místě konání Dnů NATO v Ostravě (Letiště Leoše Janáčka). LTE připojení zajistí mobilní vysílače a bude zde fungovat až do skončení přehlídky.

Druhým místem v Ostravě, kde operátor nasadí LTE, je areál Světa techniky v Dolní oblasti Vítkovice. Zde bude síť nasazena přímo uvnitř budovy a technologie zde zůstane již na stálo. Svět techniky se slavnostně otevře 26. září.

„Jako první operátor jsme přinesli LTE do Prahy, do Brna a nyní i do Ostravy. Průběžně pokrýváme signálem celou Českou republiku a do konce roku plánujeme pokrýt vysokorychlostním internetem 90 % obyvatel Česka,“ říká Jindřich Fremuth, ředitel divize rezidentních zákazníků O2 Czech Republic.

TechnologieLTE od O2 nabízí na vybraných místech maximální rychlost až 185 Mb/s. Podle výsledků uživatelských měření serveru dsl.cz běhala data na LTE už tři měsíce po sobě (květen, červen, červenec) nejrychleji právě v síti O2.

Pro využívání sítě LTE je potřeba zařízení, které ho podporuje, a také nový typ SIM karty – tzv. USIM. Každý zákazník O2 si může svůj typ SIM karty jednoduše ověřit zadáním kódu *444*# a jeho odesláním jako běžného hovoru. Případnou výměnu karty zařídí zdarma na kterékoli prodejně O2, firemním zákazníkům tuto výměnu zprostředkuje jejich obchodní zástupce.

84

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře