Středa, 12 června, 2024
DomůNovinkyMobilní tarify v Česku jsou stále citelně dražší než jinde v Evropě

Mobilní tarify v Česku jsou stále citelně dražší než jinde v Evropě

Ze srovnání, které provedla spotřebitelská organizace Telefonující.cz, vyplynulo, že čeští O2, T-Mobile a Vodafone od jarních úprav sice nezdražili, ale operátoři v EU mezitím pokračovali v rapidním zlevňování. Takže například čtyřčlenná rodina v Česku platí o 19 procent víc než v zahraničí.

„Cenová korekce českých operátorů z druhého kvartálu tehdy jen nakrátko přiblížila jejich nabídky průměru EU. Mezitím však ceny ostatních evropských operátorů pokračovaly v rapidním poklesu. Během půl roku se tedy ceny v ČR opět výrazně vzdálily těm evropským,“ uvedl předseda sdružení Svatopluk Bartík.

Z měření vyplývá, že důchodce přeplatí tarif o 161 Kč, tedy zaplatí o 47 % více, než je evropský průměr. Pracující s vyšší spotřebou dat zaplatí o 421 Kč více za měsíc (o 64 %). Matka samoživitelka s jedním dítětem pak z peněženky vytáhne o 600 Kč více.

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře