Pondělí, 15 dubna, 2024
DomůNovinkyMobilní kecálek WhatsApp je zdarma, firma zrušila roční platby

Mobilní kecálek WhatsApp je zdarma, firma zrušila roční platby

WhatsApp je multiplatformní aplikace na zasílání zpráv, která je rozšířena po celém světě. Nedávno bylo potvrzeno, že má měsíčně více než 900 milionů aktivních uživatelů. Až dosud platilo, že první rok ji mohli lidé používat zdarma, poté ale museli platit dolar ročně. Dneškem se vše mění.

Firma totiž roční poplatek zcela zrušila. O nečekaném, avšak z pohledu uživatelů jistě vítaném kroku, informovala na svém blogu. Kromě toho, že aplikace už není placená, tak neobsahuje ani žádné reklamy. Podle Jana Kouma se vývojáři rozhodli poplatek zrušit proto, aby služba mohla dále růst, a to zejména na rozvojových trzích, kde vězí velký potenciál, ale mnoho lidí stále nemá platební kartu, kterou by se svým účtem propojili.

WhatsApp umožňuje mezi mobily nejrůznějších značek zasílat textové zprávy podobné SMS bez poplatků. Služba využívá stejný mobilní internetový tarif, jaký se používá k prohlížení e-mailu a surfování na internetu. Navíc umožňuje zprávy posílat i s fotkami, videozáznamy a zvuky.

[appbox googleplay com.whatsapp]

[appbox appstore 310633997]

[appbox windowsstore appid 9wzdncrdfwbs]

Screenshot-2015-10-08-13.01.15-752x490

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře