Čtvrtek, 15 února, 2024
DomůNovinkyMobilní internet dnes zajímá každého uživatele smartphonu

Mobilní internet dnes zajímá každého uživatele smartphonu

Hlavním cílem průzkumu agentury Ipsos bylo zjistit, kdo z telefonních operátorů v České republice má nejlepší pokrytí mobilním internetem, kdo je vnímán jako celkově nejlepší poskytovatel mobilního internetu a jak velká část populace využívá v současné chvíli mobilní internet.

Jako jednička na trhu vychází stabilně v posledních 6 měsících mezi poskytovateli společnost O2. Téměř jedna třetina z 1 004 respondentů, kteří byli osloveni, označila tuto společnost jako nejlepšího poskytovatele mobilního internetu. Čtvrtina dotázaných považuje za nejlepšího poskytovatele T-Mobile a 17 % Vodafone. Téměř čtvrtina (24 %) respondentů žádného operátora neoznačila. Většina ze skupiny dotazovaných, která neví, se však pocitově přiklání k O2, uvádí tisková zpráva.

Jako operátora, který má nejlepší pokrytí mobilním internetem v České republice, označilo 39 % lidí společnost O2. Dále 25 % účastníků výzkumu označilo T-Mobile a pak následoval Vodafone se 20 % spokojených respondentů. Pouze 14% nedokáže rozlišovat úroveň pokrytí mobilním internetem.

Rovněž z hlediska rychlosti mobilního internetu nejvíce u respondentů boduje O2. Více než třetina dotázaných si myslí, že nejrychlejší mobilní internet poskytuje O2. Následuje T-Mobile s 25 % a Vodafone s 19 %. 18% dotázaných se neumí rozhodnout, kdo je poskytovatelem nejrychlejšího mobilního internetu.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře