Neděle, 21 dubna, 2024
DomůNovinkyMiniaturní IoT počítač NextDrive Plug dorazil do ČR

Miniaturní IoT počítač NextDrive Plug dorazil do ČR

V Česku se začal nabízet miniaturní IoT počítač NextDrive Plug, který umožňuje bezdrátové připojení USB příslušenství ke smartphonům, tabletům a notebookům, a usnadnit tak sdílení složek, vytvoření osobního cloudového úložiště, zálohování fotografií, streamování hudby i videa a mnohé další.

Miniaturní IoT počítač NextDrive Plug ve formě malé krabičky funguje s příslušnou aplikací NextDrive Connect prostřednictvím WiFi, příp. 3G/LTE internetového připojení. Bezdrátově spojí uživatelův smartphone či tablet s USB příslušenstvím, jako jsou USB externí pevné a flash disky, UVC webové kamery či USB externí CD-ROM mechaniky. Zapojením NextDrive Plug do elektrické zásuvky třeba v obývacím pokoji získáte přístup k připojenému USB příslušenství téměř odkudkoliv přes WiFi nebo mobilní připojení.

Aby bylo možné použít USB příslušenství bezdrátově, musíte je zapojit do NextDrive Plug a stáhnout si aplikaci NextDrive Connect pro iOS nebo Android. Chcete-li inicializovat nastavení, je nutné propojit aplikaci s NextDrive Plug a přidat jej do místní WiFi sítě. Kompatibilní USB příslušenství připojené do mini počítače pak bude automaticky dostupné bezdrátově a bude neustále k dispozici přes aplikaci v smartphonu odkudkoliv, kde je dostupné WiFi nebo mobilní internetové připojení. Uživatelé mohou na dálku bezdrátově sdílet jakýkoliv typ souboru s přáteli, rodinou či spolupracovníky.

„Smartphony se staly nedílnou součástí našeho každodenního života. A přestože na ně dennodenně spoléháme, uživatelé se cítí být limitováni omezenou kapacitou paměti či problémy se sdílením obsahu napříč zařízeními. NextDrive Plug je cenově dostupné a jednoduché řešení, které překlene vzdálenost mezi vaším smartphonem a externím úložištěm, takže máte přístup ke svým datům kdykoliv a kdekoliv,“ řekl Josef Javora, ředitel společnosti AGORA DMT.

Doporučená cena minipočítače NextDrive Plug činí 1 990 Kč s DPH.

Možné využití NextDrive Plug zahrnuje:

Osobní cloud pro ukládání dat a automatické zálohování fotek ze smartphonů
Vzdálený přístup a živé video z webové kamery
Streamování hudby, sdílení a stálý přístup

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře