Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyMinecraft Earth propojuje svět kostiček s tím skutečným, přijde již v říjnu

Minecraft Earth propojuje svět kostiček s tím skutečným, přijde již v říjnu

Minecraft Earth využívá takzvané rozšířené reality. Zahrnuje známé prvky z klasické verze hry a přenáší je do skutečného světa. Děje se tak prostřednictvím fotoaparátů a obrazovek smartphonů. Zjednodušeně lze říci, že je to něco jako Pokémon Go nebo Harry Potter: Wizards Unite, jen ve světě Minecraftu.

V klasickém Minecraftu, který je k dispozici na počítače i konzole, musí hráč nasbírat materiál na stavbu obydlí a výrobu nástrojů, aby se tak ochránil proti nočním příšerám.

V bezplatném titulu Minecraft Earth pro chytré telefony s operačními systémy Android a iOS se celý děj přenese do skutečného světa. Vytvářet budete vlastní světy a sdílet je s ostatními hráči, chybět ale nemají ani různí nepřátelé a souboje s nimi.

Dosud se nacházela hra v režimu uzavřené beta verze. Od října bude prostřednictvím Early Access, tedy předběžného přístupu, dostupná konečně většímu počtu hráčů. Do konce roku vývojáři plánují vydat Minecraft Earth celosvětově.

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře