Pátek, 19 dubna, 2024
DomůNovinkyMinecraft bude podporovat ray tracing, nabídne realističtější grafiku

Minecraft bude podporovat ray tracing, nabídne realističtější grafiku

Minecraft, nejprodávanější videohra na světě s více než 176 miliony prodaných kopií, získá ve své PC verzi díky nově přidané podpoře ray tracingu v reálném čase realističtější vzhled. Oznámily to společnosti Nvidia a Microsoft.

Update hry bude zdarma a nabídne s pomocí realističtějších stínů, osvětlení a zářivých barev hráčům Minecraftu živější vizuální stránku světů, které sami vytvářejí.

„GeForce RTX vdechne světu Minecraftu zcela nový pocit. V normálním Minecraftu je zlatá kostka prostě žlutá, ale když se zapne ray tracing, uvidíte odlesky, odrazy a dokonce i stvoření, které se v něm doráží,“ řekl Saxs Persson, kreativní ředitel značky Minecraft ve společnosti Microsoft.

Ray tracing bude do hry přidán formou bezplatné aktualizace do verze určené pro Windows 10. Dočkat bychom se měli někdy během příštího roku.

Aktualizace přinese:

– Přímé osvětlení sluncem, oblohou a rozdílnými zdroji světla, včetně emersivních povrchů, jakými jsou např. světlit nebo láva
– Realistické tvrdé a měkké stíny v závislosti na jejich velikosti, tvaru a vzdálenosti od světelného zdroje
– Emisní osvětlení v závislosti na jednotlivých pixelech
– Nepřímé rozptýlené osvětlení (rozptýlené globální osvětlení)
– Nepřímé spekulární osvětlení (odrazy)
– Průhledné materiály s odrazy, lomem a rozptylem světelných paprsků (špinavé sklo, voda, led)
– Atmosférický rozptyl a hustota (volumetrická mlha, světelné šachty a realistická obloha)

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře