Úterý, 16 dubna, 2024
DomůNovinkyMicrosoft za 100 milionů dolarů kupuje firmu Hexadite

Microsoft za 100 milionů dolarů kupuje firmu Hexadite

Za společnost Hexadite, která poskytuje technologie pro automatickou reakci na kybernetické útoky, americký softwarový gigant Microsoft zaplatí 100 milionů dolarů (2,4 miliardy Kč).

Microsoft už v lednu oznámil, že hodlá v příštích letech do výzkumu a vývoje v oblasti kybernetické bezpečnosti investovat více než miliardu dolarů (zhruba 24 miliard Kč) ročně. Převzetí společnosti Hexadite, která má ústředí v Bostonu a výzkumné a vývojové centrum v Izraeli, tak není velkým překvapením.

Kybernetická rizika tento měsíc připomněl rozsáhlý útok vyděračského malwaru WannaCry. Vir, který zašifruje soubory na počítači a bez zaplacení výkupného je neuvolní, infikoval odhadem na 300 000 počítačů ve 150 zemích světa.

Takřka polovina všech zachycených detekcí (45,07 %) připadala na Rusko. Česká republika skončila v přehledu s podílem 0,15 % až na 52. místě. V ČR byly naštěstí infikovány „jen“ stovky strojů. Podle analytika Národního bezpečnostního týmu CSIRT.CZ Pavla Bašty počet infekcí překonal číslo 620.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře