Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkyMicrosoft spustí distribuci Windows 10 Creators Update 11. dubna

Microsoft spustí distribuci Windows 10 Creators Update 11. dubna

Zástupci společnosti Microsoft tento týden oficiální potvrdili, kdy vyjde očekávaná aktualizace operačního systému Windows 10 s názvem Creators Update, kterou se softwarový gigant zaměří především na kreativce. Stane se tak v úterý 11. dubna.

Druhá velká aktualizace Windows 10 se zaměří především na dovednosti v oblasti 3D technologií. Do systému bude doplněna lepší podpora virtuální reality, vylepšení se nevyhnout ani webovému prohlížeči Edge nebo nabídce Start, a přepracována bude kompletně aplikace malování, nově v ní bude možné snadno vytvářet trojrozměrné objekty. A stranou nezůstane ani oblast zabezpečení a ochrany soukromí.

Aktualizace bude podobně jako tzv. „Anniversary Update“ distribuovaná ve vlnách, takže nebude okamžitě dostupná pro všechny uživatele.

Podle nedávných zpráv magazínu Ars Technica Microsoft pro desítky letos zpřístupní ještě jeden stěžejní update. Dosud však není známo, jaké nové vychytávky se Windows 10 díky této aktualizaci naučí.

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře