Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyMicrosoft prodal za čtvrtletí 8,6 milionu smartphonů Lumia s Windows Phone

Microsoft prodal za čtvrtletí 8,6 milionu smartphonů Lumia s Windows Phone

Za třetí fiskální čtvrtletí, což je v tomto případě první kalendářní čtvrtletí, se Microsoftu podařilo prodat 8,6 milionu smartphonů Lumia s vlastním systémem Windows Phone. Firma o tom informovala během vyhlášení finančních výsledků.

Dle očekávání byl kvartál po Vánocích slabší a tak se mezičtvrtletně prodej Lumií snížil. Zatímco v předchozím čtvrtletí americká firma prodala 10,5 milionu smartphonů, teď se prodeje zastavily na čísle 8,6 milionu prodaných Lumií. Ve srovnání se stejným obdobím loni jsou však čísla o 18 procent lepší.

Celkově Microsoft za smartphony v posledním čtvrtletí utržil 1,4 miliardy dolarů, což znamená meziroční pokles o 16 procent. Nižší zisk Microsoft vysvětluje novou licenční politikou v nabízení systému Windows Phone a také větším podílem prodejů jednoduchých, a tudíž levnějších smartphonů.

phonereveue

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře