Sobota, 13 dubna, 2024
DomůNovinkyMicrosoft prodal za čtvrtletí stejně Lumií jako Apple iPhonů za víkend

Microsoft prodal za čtvrtletí stejně Lumií jako Apple iPhonů za víkend

Chytré telefony Lumia s Windows Phone si srdce uživatelů získávají jen pomalu. Za poslední čtvrtletí se jich prodalo celkem 9,3 milionu kusů. Největší zájem o ně byl v Evropě. Informovala o tom společnost Microsoft.

Právě skončené třetí čtvrtletí se Microsoftu docela povedlo. Celkem si zákazníci pořídili 9,3 milionu nových Lumií s Windows Phone, což je o 0,5 milionu více než ve stejném období roku 2013. Oproti předchozímu čtvrtletí jde o nárůst dokonce o 3,5 milionu kusů.

Jenže v porovnání s konkurencí výsledky zase tak povzbudivě nepůsobí. To, co se Microsoftu podařilo prodat za celé čtvrtletí, prodal Apple za pouhý víkend, kdy uvedl na trh telefony iPhone 6 a iPhone 6 Plus.

Microsoft za uplynulé tři měsíce utržil 23,2 miliardy dolarů a jeho provozní zisk činil 5,84 miliardy. Čistý zisk meziročně poklesl o 13 procent na 4,5 miliardy, to ale není překvapující. Firma totiž nadále pokračuje v restrukturalizaci výrobce Nokia, kterého za 5,44 miliardy eur loni v září odkoupil.

554355228

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

3 KOMENTÁŘE

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře