Pondělí, 15 dubna, 2024
DomůNovinkyMicrosoft představil nový operační systém Windows 10 S

Microsoft představil nový operační systém Windows 10 S

Nový operační systém cílí především na studenty a pedagogy a podle odborníků je přímou odpovědí Microsoftu na konkurenční Chrome OS od Googlu.

O připravované nové verzi Windows se vědělo již nějakou dobu. Počítalo se ovšem s tím, že se bude nazývat Cloud, nakonec má ale v názvu jen písmeno S – podle toho, že všechny aplikace, které dokáže spustit, musí pocházet z Windows Store. Od tohoto omezení si Microsoft slibuje větší bezpečnost a omezení narušení integrity systému, protože veškerý software na Windows Store je prověřován. Uživatel tak nemusí řešit antivir ani nějaké zdlouhavé nastavování.

Prvním počítače s Windows 10 S se Surface Laptop, přenosný počítač s dlouhou výdrží na baterii a slušnou výbavou, ve které nechybí procesory sedmé generace Intel Core – píšeme o něm zde.

Kromě Microsoftu své notebooky s novou platformou připravují i ostatní výrobci. První zařízení vybavená Windows 10 S  by se měla dostat do prodeje v průběhu letošního léta. Ceny by měly začínat na 189 dolarech.

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře