Úterý, 16 dubna, 2024
DomůRecenzeMicrosoft představil nové Lumie, bezdrátovou nabíječku a vylepšení softwaru

Microsoft představil nové Lumie, bezdrátovou nabíječku a vylepšení softwaru [IFA 2014]

Microsoft se pochlubil dvěma novými smartphony ze střední až high-end třídy Nokia Lumia. Kromě toho byly představeny nové, intuitivní bezdrátové nabíječky a brzy se také dočkáme softwarové aktualizace pro všechna zařízení Lumia.

Nokia Lumia 830, 735 a 730 dual-sim jsou vůbec první chytré telefony představené společností Microsoft od doby, kdy finskou společnost převzala pod svá křídla. Nokia měla ve zvyku opomíjet trh se střední třídou mobilních telefonů a soustředit vé produkty na low-end či naopak high-end trh. Nejnovější modely však prázdné místo zaplnily a rozhodně mají co nabídnout.

Nokia Lumia 830

Lumia s označením 830 je vybavena 10 megapixelovým PureView fotoaparátem s optikou od Zeiss s moderní optickou stabilizací obrazu (OIS). Pětipalcový displej padne do ruky akorát a v útrobách nalezneme procesor Qualcomm Snapdragon 400 taktovaný 1,2 GHz. Co nepotěší je 1 GB velká paměť RAM, zde mohl Microsoft trochu přidat. Na data je zde pro vás přichystáno 16 GB prostoru s možností rozšíření s pomocí microSD karty o velikosti až 128GB. K dalším výhodám patří i 15 GB  zdarma na úložišti OneDrive.phptvhndo

Nokia Lumia 830 je také kompatibilní s novou inteligentní bezdrátovou nabíječkou, která vás upozorní, pokud telefonu dochází štáva nebo na příchozí oznámení pomocí blikající diody.

Smartphone bude dostupný ve čtyřech barevných variantách od října tohoto roku za cenu zhruba 9 100 korun, u nás však bude prodejní cena vyšší.

Nokia Lumia 735 a 730 dual-sim

Nokia Lumia 735 a 730 dual-sim smartphony jsou podle slov Microsoftu ideální na tvorbu populárních „selfies“ a uskutečňování Skype hovorů. Oba modely mají totiž 5 megapixelů, 24mm širokoúhlý přední fotoaparát, což se výrazně promítne do kvality fotografií či klasického skypování. A nejen to – nová Lumia Selfie app potěší uživatele různými filtry a dalšími vylepšeními.

Zařízení mají i stejné parametry. Obrazovka s OLED displejem o velikosti 4,7 palců v rozlišení 1280 x 720, 1,2 GHz Qualcomm Snapdragon 400 procesor opět pouze s 1 GB RAM. Oproti 830 je vnitřní paměť poloviční, a to 8GB se slotem pro paměťové karty microSD až 128 GB, plus 15 GB na OneDrive. Na zádech nalezneme 6,7-megapixelový fotoaparát. A rozdíl? Samozřejmě možnost dvou SIMkaret u modelu 730, kde však chybí podpora 4G sítí, kterou Lumia 735 má. Bez DPH by se měly ceny obou telefonů vejít pod 6 000 korun.

Aktualizace „Lumia Denim“

Microsoft rovněž představil novou verzi softwaru Lumia Denim. To přinese asistentku Cortanu uživatelům ve Velké Británii ve verzi Beta. V USA, kde je již delší dobu k dispozici, budou uživatelé těžit z lepšího a přirozenějšího jazyka a větší integrace do systémových aplikací.

10387141_893526247330165_2992915728621655060_o

Lumia Denim se také dostaví s novou aplikací Lumia Fotoaparát, jež nahrazuje Nokia Camera – a co potěší nejvíce, funguje mnohem rychleji. Microsoft tvrdí, že trvá jen 42 milisekund pořídit fotografii z původního pohotovostního režimu. Když ve fotoaparátu tlačítko podržíte delší dobu, začne se nahrávat 4K záznam s 24fps a 8,3 megapixelů na snímek a uživatelé budou moci uložit jednotlivé snímky z videa jako obrázky.

K dalším vylepšením patří funkce v aplikaci SMS, či vylepšené HDR.

Update s názvem Lumia Denim je už nyní ve zmiňovaných nově představených smartphonech, na další zavítá v plné polní na začátku čtvrtého kvartálu tohoto roku.

Zdroj: whatifi

 

Johanna Kovaczicz
Johanna Kovacziczhttp://about.me/johanna.kovaczicz/#
Liberálně orientovaná studentka a pisatelka s kytarou přirostlou k tělu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře