Čtvrtek, 27 června, 2024
DomůNovinkyMicrosoft představí Windows 9 už 30. září. Stáhnout si je budou moci...

Microsoft představí Windows 9 už 30. září. Stáhnout si je budou moci odborníci i běžní uživatelé

Microsoft novou verzi svého operačního systému Windows s kódovým označením Threshold představí už 30. září. Technologickému serveru The Verge to řekly zdroje obeznámené se situací. Krátce po tiskové konferenci má být systém zpřístupněn jako „preview“ vývojářům a nadšencům.

Potvrdily se tak zprávy dobře informované Mary J. Foleyové ze serveru ZDNet, která uváděla, že Microsoft vydá preview verzi Windows 9 ke konci září. Windows 9 mají zjednodušit a zpříjemnit práci uživatelům s myší a klávesnicí, ale také podpořit dotykové ovládání. Důvod jejich vzniku jasný: přesvědčit uživatele starších Windows k přechodu na nejnovější verzi. To se zatím u Windows 8/8.1 zase až tak nedaří.

V hledáčku Microsoftu jsou hlavně uživatelé Windows  7 – podle údajů společnosti Net Applications Windows 8 využívá jen asi 12,5 procenta osobních počítačů, zatímco předchozí Windows 7 jsou stále nainstalovány na více než polovině počítačů.

Nová verze operačního systému Windows alias Treshold přinese dlouho očekávanou nabídku Start a součástí má být i virtuální asistentka Cortana, i když není jisté, zda bude přítomna již v preview verzi. Stejně jako v telefonech s Windows Phone 8 má umět vyhledávat informace a obsluhovat základní aplikace.

S vydáním Windows 9 také dojde k odstranění bočního vysouvacího panelu, tzv. „Charm baru,“ který v současných Windows 8 vyvoláme najetím myši do jakéhokoliv pravého rohu obrazovky nebo klávesovou zkratkou Win + C.

windows-9-maybe1

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře