Úterý, 16 dubna, 2024
DomůNovinkyMicrosoft opustil klíčový vývojář, odchází do Google

Microsoft opustil klíčový vývojář, odchází do Google

Společnost Microsoft opustil jeden z nejdůležitějších programátorů. Blaise Agüera y Arcas pracoval v minulosti na úspěšném projektu Bing Maps či službě na spojování fotoaparátem pořízených snímků Photosynth.

„Byl to skvělý kolega a my mu tímto přejeme v jeho budoucím úsilí jen to nejlepší,“ uvedl mluvčí Microsoftu k odchodu jednoho z nejdůležitějších zaměstnanců.

Blaise Agüera y Arcas pracoval od roku 2003 ve společnosti Seadragon Software, na jejíchž počítačích vznikl základ aplikace Photosynth, kterou si dnes můžete stáhnout i pro iOS a Windows Phone 8. Slibně se rozbíhající firmy si krátce po jejím založení všiml Microsoft a v roce 2006 ji odkoupil.

Vztahy mezi společnostmi Google a Microsoft jsou v posledních letech velmi napjaté. Google ignoruje dlouhodobě Windows Phone a naděje, že připraví své důležité aplikace pro tento operační systém, je zatím v nedohlednu. Výrobce Androidu svůj nezájem odůvodňuje tím, že mobilní Windows nejsou zajímavá z hlediska uživatelské základny.

Možná i proto se Microsoft do svého konkurenta v poslední době nevybíravě strefuje také prostřednictvím marketingové kampaně Scroogled, v rámci které proti Google vyrukoval s vtipně popsanými hrnečky a tričky, které prodává prostřednictvím svého e-shopu.

Blaise Agüera y Arcas_

Zdroj: NYT

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře