Neděle, 23 června, 2024
DomůNovinkyMicrosoft může být spokojený. Windows 10 už obsadily 200 milionů počítačů

Microsoft může být spokojený. Windows 10 už obsadily 200 milionů počítačů

Společnost Microsoft uvedla na trh svůj nový operační systém Windows 10 na konci července. Jak se zdá, nabídnout lidem novinku jako bezplatný upgrade byl krok správným směrem. Podle serveru WinBeta si nové desítky za pět měsíců stáhlo již přes 200 milionů uživatelů.

I když je množství stažení velkým úspěchem, ambice amerického firmy jsou ale ještě daleko větší. Zástupci Microsoftu se již dříve nechali slyšet, že podle jejich plánů by Windows 10 měly běžet do roku 2018 na miliardě zařízení. V tomto čísle jsou započítány nejen klasické počítače a notebooky, ale také počítačové tablety, chytré telefony a televizní konzole. Na všech těchto zařízeních by totiž měly desítky fungovat.

Nový systém nabízí Microsoft pro uživatele starších verzí Windows 7, 8 a 8.1, kteří si jej rezervují do jednoho roku, zdarma. Verze pro firmy zůstávají placené.

K uvolnění Windows 10 mezi širokou veřejnost došlo 29. července a jen během prvních 24 hodin na novou distribuci přešlo 14 milionů počítačů.

W10_Laptop_AUX_Build_16x9_en-US_070115-01-620x349

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře