Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyMicrosoft mění název SkyDrive na OneDrive

Microsoft mění název SkyDrive na OneDrive

Americká softwarová firma Microsoft oficiálně oznámila změnu názvu svého cloudového řešení SkyDrive na OneDrive. Přejmenování je důsledkem prohraného sporu s britskou společností BSky.

„Změna názvu tak oblíbené služby jakou je Skydrive vůbec nebyla jednoduchá,“ přiznává Ryan Gavin z Microsoftu. „Velmi se těšíme na to, co teprve přijde a nevíme se dočkat toho, kdy se o to s vámi podělíme,“ dodal.

Britský Vrchní soud v srpnu rozhodl, že značka SkyDrive porušuje ochrannou známku, kterou vlastní britská vysílací skupina Sky (BSkyB). Softwarový gigant souhlasil s výsledkem soudu a slíbil, že svou službu přejmenuje.

Microsoft před nedávnem změnil název ještě jednoho svého produktu. Původně pojmenoval dotykové rozhraní svých systémů Windows Phone a Windows 8 jako „Metro“, v létě minulého roku ho však kvůli sporu s německou společností Metro AG začal nazývat „moderní uživatelské rozhraní“.

Zdroj: TheVerge

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře