Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyMicrosoft koupil předvídavou klávesnici SwiftKey

Microsoft koupil předvídavou klávesnici SwiftKey

Americký softwarový gigant Microsoft kupuje společnost SwiftKey vyvíjející stejnojmennou klávesnici pro chytré telefony a tablety. Finanční podmínky, za kterých britskou firmu přebírá, nezveřejnil, ale na serveru New York Times se spekuluje o částce 250 milionů dolarů.

Microsoft na svém webu uvedl, že bude ve vývoji klávesnice nadále pokračovat a její technologii integruje i do své vlastní experimentální klávesnice Word Flow. Hlavním důvodem akvizice je nicméně samotná technologie, na které je SwiftKey postavena.

Podle oficiálního blogu SwiftKey uživatelé klávesnice uskutečnili odhadem již přibližně deset milionů stisknutí kláves ve více než sto různých jazycích, což dává po sečtení více než sto tisíc let strávených při psaní.

Swiftkey patří k nejpopulárnějším alternativním klávesnicím pro Android a iOS. Uživatele si získala precizní autokorekcí, dobrou predikcí následujících slov a schopností učit se slova a věty, které používáte nejčastěji. Navíc umožňuje také psát ve stylu Swype (tahem po displeji), což je v některých případech rychlejší a pohodlnější, než když klasicky slova vyťukáváte.

[appbox googleplay com.touchtype.swiftkey]

[appbox appstore id911813648]

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře