Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyMicrosoft expanduje: Windows 10 bude dostupný i na smartphonu Xiaomi Mi4

Microsoft expanduje: Windows 10 bude dostupný i na smartphonu Xiaomi Mi4

Microsoft se snaží seč může. Aktuálně vymyslel plán, jak na svoji stranu přetáhnout alespoň několik uživatelů Androidu. Po domluvě se společností Xiaomi umožní na některých zařízení Mi4 nainstalovat Windows 10 včetně všech jím nabízených služeb. 

To znamená, že v Mi4 bychom do budoucna mohli využívat jak Cortanu, tak i obchod s aplikacemi Windows Phone Store včetně příslušných aktualizací aplikací i celého systému. Microsoft věří, že Windows 10 je natolik dobrý, že s ním uživatelé Xiaomi budou spokojení a následně ho doporučí svým známým.

Spolupráce Xiaomi a Microsoftu je teprve v plenkách. Aktuálně se Windows 10 na Xiaomi testuje, takže než se nějakého Mi4 s Windows dočkáme, ještě to nějaký ten pátek potrvá. Pokud se tedy vůbec dočkáme. Stále existuje možnost, že jedna ze společností od předběžné domluvy odstoupí. Ať tak nebo tak, Microsoft se rozhodl propagovat svůj nový systém hlavně ústním tradováním a společnost Xiaomi není jediná společnost vyrábějící Android zařízení, která by podle Microsoftu do budoucna měla nabízet možnost na Windows 10 bezbolestně flashnout.

Jak by přechod na Windows 10 měl vypadat, není známo. Aby tato možnost měla úspěch, neměl by být ovšem nijak extra náročný. Odborníci proto očekávají, že Microsoft pro tyto účely uvolní nástroje, které úpravu provedou automaticky.

Jak se vám představa Android zařízení s Windows 10 líbí? Kdybyste měli možnost flashnout na nový operační systém, využili byste ji?

Xiaomi-Mi4-2

Zdroj: Phone Arena

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře