Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyMicrosoft chce do deseti let vymýtit rakovinu. Využije k tomu nejmodernější technologie

Microsoft chce do deseti let vymýtit rakovinu. Využije k tomu nejmodernější technologie

Microsoft chce zákeřnou nemoc z lidských těl odstraňovat podobně jako virus z počítače. Nemocným pacientům hodlá firma implantovat malou robotickou buňku, která by měla tělo přeprogramovat zpět do zdravého stavu. Uvedl server The Telegraph.

Zahraniční média tvrdí, že Microsoft už vytvořil specializovaný tým biologů, programátorů a inženýrů, který zkoumá dosavadní poznatky o rakovině a snaží se v ní najít chyby, podobně jako v počítačovém programu.

„Tento krok Microsoftu je logický. Biologie a výpočetní technika jsou od základu propojené. A právě v technice jsme dnes na vysoké úrovni, čehož můžeme využít při pochopení boje s rakovinou,“ tvrdí jeden z výzkumníků Chris Bishop.

Podle šéfa vědecké skupiny Andrewa Philipse by se robotické molekulární systémy mohly do lidského těla začít implementovat za pět až deset let. Následně by byly jednoduše schopny nemoc najít a zničit.

Novému týmu Microsoftu se již povedlo naprogramovat software, který evokuje chování zdravé buňky, tudíž může docházet ke srovnávání s těmi nakaženými. Odborníci tak mohou zjistit, v čem se obě buňky liší, a přijít na to, jak bojovat proti těm rakovinotvorným.

109006582-wet-lab-science-large_trans++gsaO8O78rhmZrDxTlQBjdGcv5yZLmao6LolmWYJrXns

Zdroj: euro

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

  1. Já tomu věřím, když takovou Nokii dokázal vymýtit za mnohem kratší dobu. A že jich dříve bylo…

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře