Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyMicrosof testuje vlastní telefon Surface, tvrdí deník Wall Street Journal

Microsof testuje vlastní telefon Surface, tvrdí deník Wall Street Journal

O tom, že Microsoft připravuje chytrý mobilní telefon se svým operačním Windows Phone 8, se spekuluje delší dobu. Podle prestižních novin Wall Street Journal na jeho výrobě spolupracuje s asijskými firmami. Mělo by se jednat o mobil s obrazovkou o úhlopříčce 4 až 5 palců. I přesto ale není jasné, zda se vůbec někdy dostane do sériové výroby.

Server The Verge se domnívá, že vlastní telefon by mohl pozvednout povědomí o celé platformě. Surface telefon, jak se mu po vzoru nedávno uvedených tabletů přezdívá,  je pravděpodobně jakýmsi plánem B pro případ, že ani nové modely od výrobců HTC, Nokia či Samsung u zákazníků neuspějí.

Pakliže by se zpráva WSJ zakládala na pravdě, je možné, že v Microsoftu už na nic nechtějí dále čekat a model, který bude symbolem jejich mobilní platformy, plánují do prodeje nasadit co nejdříve.

Ballmer

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře