Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyMetro 2033 bude mít vlastní film, zavede nás do ponurých moskevských tunelů

Metro 2033 bude mít vlastní film, zavede nás do ponurých moskevských tunelů

Postapokalyptický román Metro 2033 od Dmitryho Glukhovskyho, který se stal předlohou úspěšné videoherní série, se podívá i na plátna kin. Upozornil na to magazín Variety s tím, že na tvorbě snímku se budou podílet největší produkční společnosti ruského mediálního holdingu Gazprom Media.

Natáčet se má začít příští rok, a pokud se nestane nic neočekávaného, je velká šance, že se za pár let podíváme do světa Metra i na stříbrném plátně. Premiéru filmu sám autor knihy oznámil na twitteru na 1. ledna 2022. Není zároveň bez zajímavosti, že Glukhovsky se stane kreativním producentem filmové adaptace. Hlavní ženskou hrdinkou by se mohla stát Ana de Armas, ale zatím nebylo na sto procent  potvrzeno.

Není to poprvé, co slyšíme o tom, že se chystá filmové Metro. Zhruba před dvěma lety bylo oznámeno, že na filmu pracuje americké MGM. Ke vzniku snímku ale nakonec nedošlo, a to zejména kvůli tomu, že scénárista (F. Scott Fraizer) chtěl celý děj přesunout z Moskvy do Washingtonu DC. A to podle Glukhovskyho vůbec nefungovalo. Držme tedy palce, aby to tentokrát vyšlo.

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře