Čtvrtek, 20 června, 2024
DomůNovinkyMaziacs: po bezmála 30 letech i ve verzi pro WP7

Maziacs: po bezmála 30 letech i ve verzi pro WP7

Maziasc je povedená, ale dnes již bohužel i bohem zapomenutá akční adventura. Poprvé byla uvedena už v roce 1983. Nejprve se objevila na platformě ZX Spectrum, později byla dostupná i na Commodore 64 a MSX.

Po bezmála třiceti letech se ale nakonec dostala i na malé displeje mobilních telefonů s operačním systémem Windows Phone 7.

Záplatka téhle oldschoolové hříčky je prostá. Jste hrdina, který má v rozsáhlém bludišti najít truhlu s pokladem. Jenže to nebudete  mít vůbec jednoduché, zabránit vám v tom chtějí obří pavouci.

Pokud v okamžiku, kdy na některého z nich narazíte, u sebe budete mít meč a dostatek energie, pravděpodobně nad ním zvítězíte, v opačném případě je pravděpodobné, že budete přizváni na večeri, kde nebudete ale hostem, nýbrž tím, co se bude servírovat na stříbrném podnose.

Hra neoplývá skvělou grafikou, zato se ale odvděčí nebezpečnou hratelností. Maziasc pro Windows phone 7 je ke stažení zcela zdarma.

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/MAZIACS/“/]

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře