Středa, 24 dubna, 2024
DomůNovinkyMatka Googlu Alphabet sesadila Apple z pozice nejcennější firmy světa

Matka Googlu Alphabet sesadila Apple z pozice nejcennější firmy světa

Americké společnosti Alphabet, která je majitelem Googlu, stoupl příjem ve čtvrtém čtvrtletí o skoro 18 procent. Alphabet tak odsunul dosavadní jedničku Apple z pozice nejhodnotnější firmy v USA. K nečekaně slušnému výsledku firmě pomohl prodej reklamy v mobilních zařízeních a na serveru YouTube. 

Alphabet oznámil, že příjem za poslední tři měsíce loňského roku stoupl o 17,8 procenta na 21,3 miliardy dolarů (528,4 miliardy Kč). Analytici v anketě agentury Reuters očekávali v průměru výsledek 20,8 miliardy dolarů.

Příjem Googlu z reklamy se ve čtvrtém čtvrtletí zvýšil o téměř 17 procent na 19,08 miliardy dolarů. Celkový počet kliknutí na reklamy, z nichž má společnost příjem, přitom vzrostl o 31 procent.

Firma Google dokončila svou reorganizaci do nového holdingu Alphabet loni v říjnu. V rámci reorganizace se do samostatných firem oddělily některé projekty jako samořídicí auta a aktivity v oblasti prodloužení lidského života. Alphabet se stala mateřskou firmou všech těchto menších společností.

Akcie konglomerátu se v prodlouženém obchodování vydaly vzhůru a přidávaly zhruba 6,3 procenta na 820 dolarů za jednu. Alphabet tak sesadila americký Apple z pozice nejhodnotnější společnosti ve Spojených státech. Úhrnná hodnota jejích akcií dosáhla po zveřejnění kvartálních výsledků zhruba 568 miliard dolarů, zatímco hodnota Applu činila 535 miliard dolarů, napsala agentura Reuters.

applegoogle

Zdroj: ČTK

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře