Neděle, 9 června, 2024
DomůNovinkyMapy HERE slaví úspěch: Na Androidu mají 2,5 milionu stažení

Mapy HERE slaví úspěch: Na Androidu mají 2,5 milionu stažení

Největším lákadlem pro uživatele telefonů s Androidem je možnost stáhnout si mapové podklady do jejich zařízení. Mapy tak není nutné za běhu natahovat z internetu, ale bez obav je lze používat například bez spuštěného datového roamingu i v zahraničí.

Mapy Here pokrývají v současnosti bezmála 200 zemí. Navigaci pro cestu vozem nebo pěšky nabízejí zhruba v polovině z nich. Prostředky hromadné dopravy zohledňují v 750 městech.

Pro Android byla aplikace vydána počátkem října a do této chvíle zaznamenala v Obchodu Play už 2,5 milionu stažení. Tato informace se před několika hodinami objevila na oficiálním blogu Nokie, kde je uvedeno:

„Během dvanácti týdnů byly Mapy Here staženy až 2,5 milionkrát a v mnoha zemích patří mezi top aplikace v kategorii Cestování/doprava.“

Na Google Play aplikaci dosud hodnotilo přes 34 tisíc uživatelů, kteří na pětistupňové škále udělili průměrně 4,4 bodu. Pro ideální fungování Nokia doporučuje alespoň Android 4.1 Jelly Bean a jeden gigabajt operační paměti.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře