Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyMapy Google umožňují uživatelům cestovat v čase. Stačí mobil nebo PC

Mapy Google umožňují uživatelům cestovat v čase. Stačí mobil nebo PC

Mobilní aplikace Google Maps pro Android prošla aktualizací. Jednou z největších novinek nové verze, ne-li vůbec tou největší, je možnost vytváření časové přímky (v originále „Your Timeline“), která uživatelům umožní zaznamenat všechny jejich cesty ve vizuální podobě.

Podle produktového manažera Google, Gerarda Sanze, má Your Timeline sloužit jako nástroj ke snadnému uchování cest, pomocí něhož si člověk může nejen zběžně připomenout, kde už všude byl, ale také se podívat, jak místa tehdy vypadala.

V jednoduchém přehledu uvidíte nejen záznam trasy, kterou jste absolvovali, ale také délku strávené doby na jednotlivých místech a za předpokladu, že používáte službu Google Photos, bude časová přímka doplněna i o fotografie.

Data o vašich cestách nemusíte s nikým sdílet. Nad záznamy mají uživatelé podle společnosti kontrolu – dokonce lze určité trasy zpětně smazat či naopak některá často navštěvovaná a oblíbená místa pojmenovat.

Funkce Your Timeline je dostupná pro počítače a dále chytré telefony s operačním systémem Android. V budoucnu se zajímavá funkcionalita zřejmě dostane také na mobilní zařízení Apple iPhone.

[appbox googleplay com.google.android.apps.maps]

2

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře