Neděle, 23 června, 2024
DomůNovinkyMapy.cz pomohou v nesnázích. Do aplikace přidaly První pomoc

Mapy.cz pomohou v nesnázích. Do aplikace přidaly První pomoc

Mapy.cz přidaly užitečnou funkci První pomoc. V krizové situaci lidé přímo z aplikace vytočí linku tísňového volání, zobrazí si na mapě nebližší pohotovost či horskou službu, nebo dokonce poskytnou první pomoc díky praktickým návodům. Samozřejmostí je i funkce pro sdílení aktuální polohy, kterou vývojáři upravily pro snadnější použití. Stačí kliknout na bod ukazující polohu člověka v mapě.

Funkce První pomoc je dostupná v hlavním menu aplikace hned pod offline mapami. V případě akutní situace, která se může stát na výletě nebo i doma, mohou uživatelé využít tlačítko pro vytočení čísla tísňového volání 112. Na něj lze volat i bez vložené SIM karty, bez aktivovaného roamingu v zahraničí, ale i v tuzemsku na místech bez signálu.

„Aplikace také obsahuje postup první pomoci v několika vybraných vážných situacích, které jsme konzultovali s Českým červeným křížem. Patří k nim například bezvědomí, popáleniny nebo dušení. Pokud se však člověk dokáže dopravit například do nemocnice sám, stačí kliknout na tlačítko Pomoc v okolí. V mapě se mu zobrazí všechna nejbližší zařízení od pohotovostí po nemocnice či horské služby,“ uvádí Jakub Faifer, produktový manažer Mapy.cz.

Vývojáři aktualizovali i funkci pro sdílení polohy. Lidé ji najdou v mapě, pokud kliknou na modrý bod ukazující jejich aktuální polohu. Snadno si tak mohou nechat vygenerovat odkaz, který lze sdílet prostřednictvím sms, e-mailu či Facebooku, a adresátovi se poloha zobrazí opět přímo v aplikaci nebo na webové stránce Mapy.cz. Funkci, kterou dnes lidé běžně využívají například při schůzkách, tak mohou využít právě i v nesnázích.

Aktualizace aplikace Mapy.cz je zatím dostupná pro Android. Brzy se však dočkají i ti, kteří vlastní zařízení s iOS.

[appbox googleplay cz.seznam.mapy]

prvni_pomoc1

Zdroj: seznam.blog

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře