Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkyMapy.cz nově umí plánovat vodácké výlety a nabízejí panorama pro Brno

Mapy.cz nově umí plánovat vodácké výlety a nabízejí panorama pro Brno

Mapy.cz přidaly další turistickou vychytávku. K plánovači výletů nově přibyla betaverze plánovače vodáckých tras. S její pomocí si lidé naplánují trasu plavby po všech významných tocích v České republice, jejíž délku si navíc mohou přizpůsobit.

V plánovači, který samozřejmě plánuje cesty po proudu, se zobrazí všechna podstatná orientační místa. Vodáci se tak dozvědí, kde jsou nejlepší nástupní a výstupní místa, jaké jezy, peřeje a přítoky je při plavbě čekají, které mosty a kempy budou míjet nebo kde se na cestě občerstvit. U jezů, kterých je aktuálně na Mapy.cz 1 276, najdou lidé také detaily o jejich náročnosti a o možnostech jejich sjíždění. Tyto informace budou postupně doplňovány o fotografie z daných míst.

S celkem 4 760 kilometry vodních toků v mapových podkladech se výhledově počítá i do verze pro mobilní zařízení. Naplánovanou trasu je možné prozatím uložit do funkce batůžek a případně vzít s sebou na řeku v tištěné podobě. Mezi blízké plány týmu Mapy.cz patří rozšíření vodáckých tras i na Slovensko a doplnění informací o počasí. Nový plánovač, který je zatím v testovacím provozu, je tak letní alternativou běžkařských tras, které budou opět spuštěny se zimní sezónou.

reka

Panorama pro Brno a další města

Další novinkou, kterou si pro nás vývojáři připravili, jsou nová panorama pro Brno. Téměř 90 tisíc snímků, které v surových datech zabraly 1,3 terabajtů a po zpracování 900 gigabajtů, bylo pořízeno během několika týdnů kamerami s větším dynamickým rozsahem.

Na zpracování již také čekají fotografie Prahy, Olomouce, Českých Budějovic, Hradce Králové, Pardubic a pár dalších měst, ale i dosud chybějící lokality Vysočina, Plzeňský a Karlovarský kraj. Mapy.cz je budou zveřejňovat postupně, hned po sešití do panoramatických snímků a anonymizaci osob a SPZ.

tumblr_inline_nriu5e5aw61tstufo_500

tumblr_inline_nriu5n6Myc1tstufo_500

Zdroj: 1 2

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

  1. Vodácké mapy jsou pěkně na prd, protože to neukazuje stav vody. Takže sice to naplánuje výlet, ale to že potáhnete při tom výletu loď po dně a přes nesjízdné jezy se už nedozvíte. V tomhle stadiu nepovedená záležitost.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře