Pátek, 28 června, 2024
DomůNovinkyManažeři Samsungu vracejí prémie kvůli horším výsledkům, přijdou o miliony

Manažeři Samsungu vracejí prémie kvůli horším výsledkům, přijdou o miliony

Podle nedávno zveřejněné prognózy Samsung ve druhém čtvrtletí čeká pokles zisku o čtvrtinu. Na očekávaný výsledek, který je hluboko pod očekáváním analytiků, už s předstihem zareagovalo téměř 200 manažerů, kteří se rozhodli dobrovolně vrátit čtvrtinu svých pololetních odměn.

Do rozpočtu Samungu se tak navrátily necelé tři miliardy wonů, v přepočtu přes 59 milionů Kč.

Rozhodnutí vrátit část bonusů ukazuje, že se vysoce postavení manažeři nezříkají zodpovědnosti za výsledky podniku. Z části se také jedná o příslib, že se nyní začnou více snažit.

Hospodářské výsledky za druhé čtvrtletí Samsung zveřejní 31. července. Na slabém výsledku divize chytrých telefonů (očekává se meziroční pokles o 9,5 milionu kusů) se podepsala především stále silnější čínská konkurence, která nabízí podobně vybavené přístroje za mnohem méně peněz.

Samsung nemůže být spokojen ani s prodeji vlajkového modelu Galaxy S5. Ten podle průzkumu Counterpoint v květnu na 35 velkých globálních trzích v prodejích zaostal za iPhonem 5S od Applu.

15

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře